Przetarg nieograniczony pow. 206 000 euro do 5 150 000 euro. KZ-341/01/08. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk.
Z-341/01/08
Słupsk 10.01.2008r.
G M I N A S Ł U P S K
UL. SPORTOWA 34
76-200 SŁUPSK
tel. (059) 8428-460 tel./fax. (059) 8429-254
OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY
wartości szacunkowej, która przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 206 000 euro i nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 5 150 000 euro, realizowany na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r; Nr 164 poz. 1163 ze zm.), zwanej dalej „ustawą” na:
„budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk”
1. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ) w wersji drukowanej znajduje się do odbioru w budynku Urzędu Gminy w Słupsk w pokoju nr 13 - koszt 50 zł.
2. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ) w wersji elektronicznej znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy w Słupsku pod adresem http://bip.slupsk.tensoft.pl/index.php?gid=73
3. Przedmiot przetargu obejmuje budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk (CPV: 45212300-9).
4. Szczegółowy zakres prac zawierają:
1) wykaz wyposażenia dodatkowego – zał. nr 6 do SIWZ,
2) przedmiary robót – zał. nr 7 do SIWZ,
3) projekt budowlany – zał. nr 8 do SIWZ.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych oraz składania oferty wariantowej.
6. Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające.
7. Termin wykonania zamówienia: do 30.10.2008r.
8. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu ustawowemu, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy oraz warunki określone w SIWZ w szczególności:
1) posiadają doświadczenie w zakresie robót stanowiących przedmiot przetargu tj. wykonali w okresie pięciu ostatnich lat licząc od daty wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej trzy roboty budowlane w zakresie budowy lub przebudowy obiektów kubaturowych o wartości brutto nie mniejszej niż cena zadeklarowana w ofercie przez wykonawcę,
2) dysponują osobami uprawnionymi do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie, które:
a) posiadają uprawnienia zawodowe do prowadzenia robót objętych przedmiotem zamówienia w
branżach: budowlanej, sanitarnej i elektrycznej,
b) są członkami odpowiednich izb samorządu zawodowego.
3) są ubezpieczeni w zakresie wykonywanej działalności.
9. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 23 ustawy przepisy ustawy i zapisy SIWZ dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
10. Opis dokonywania oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia warunki wskazane w pkt 5.1 muszą być spełnione łącznie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z zastrzeżeniem, że warunek nie podlegania wykluczeniu z postępowania, o którym mowa w art. 22 ust.1 pkt 4 ustawy musi być spełniony przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
2) Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie na podstawie oświadczeń i dokumentów załączonych w ofercie, w oparciu dyspozycje zawarte w pkt 6.0 niniejszej SIWZ,
3)Niespełnienie warunku udziału w przetargu stanowi podstawę do wykluczenia Wykonawcy i odrzucenia oferty.
11. Wykonawca nie może powierzyć wykonania całego zamówienia podwykonawcy. Jeżeli Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, zobowiązany jest wskazać w ofercie (wg załącznika Nr 4 do SIWZ) części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
12. Ofertę należy sporządzić w oparciu o formularz oferty, stanowiący Załącznik na 1 do SIWZ wraz z załącznikami w postaci następujących oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1) oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 22 ust. 1 ustawy, sporządzone wg Załącznika nr 2 do SIWZ,
2) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3) aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, sporządzony wg Załącznika nr 3 do SIWZ, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że wykazane wg Załącznika nr 3 do SIWZ roboty budowlane zostały wykonane należycie,
5) wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, sporządzony wg Załącznika nr 4 do SIWZ,
6) uprawnienia budowlane do prowadzenia robót objętych przedmiotem zamówienia wraz z zaświadczeniami o przynależności do odpowiedniej izby samorządu,
7) polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
13. Zamawiający żąda wadium w wysokości 8 000 zł (osiem tysięcy złotych).
14. Zamawiający żąda zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3% ceny całkowitej podanej w ofercie.
15. Osobą uprawnioną do kontaktów z Wykonawcami jest p. Danuta Terpiłowska - tel. 0(59) 842-84-69 (wew. 54) oraz p. Mariusz Początko - tel. 0(59) 842-84-69 (wew. 21).
16. Kryterium oceny ofert: CENA – 100%.
17. Oferty należy składać w sekretariacie UG w Słupsku. Termin składania ofert upływa dnia 30 stycznia 2008r., o godz. 1300.
18. Otwarcie ofert nastąpi dnia 30 stycznia 2007r., o godz. 1315 w siedzibie Zamawiającego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Słupsku.
19. Termin związania ofertą wynosi: 30 dni.
20. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
21. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
22. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
Pod poniższym adresem dostępna jest Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (należy skopiować poniższy link i wkleić w przeglądarkę internetową - plik jest w formacie PDF - wymagany jest program Acrobat Reader):
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/pelnaSIWZ.pdf
Pod poniższym adresem dostępne są PRZEDMIARY ROBÓT dla poszczególnych branż (należy skopiować poniższe linki i wklejaćć w przeglądarkę internetową - pliki są w formacie pdf - do otwarcia użyć program Acrobat Reader):
1. branża budowlana
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/budowlany.pdf
2. branża sanitarna:
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/instal_wewn.pdf
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/przylacza.pdf
3. branża elektryczna:
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/elektr_podstawowa.pdf
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/antywlam.pdf
4. zagospodarowanie terenu:
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/zag_terenu.pdf
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/drogi_chodniki.pdf
5. telekomunikacja - http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/tel_kom.pdf
Pod poniższym adresem dostępny PROJEKT BUDOWLANY dla wszystkich branż (należy skopiować poniższy link i wkleić w przeglądarkę internetową - plik jest w formacie ZIP - należy rozpakować plik i do otwarcia użyć program Acrobat Reader):
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/projekt.zip
UWAGA!!! WYJAŚNIENIA DO SIWZ!!!
Słupsk 24.01.2001r.
KZ-341/01-1/08
Wszyscy Wykonawcy
ODPOWIEDZI DO SIWZ
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość szacunkowa przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 206 000 euro i nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 5 150 000 euro, realizowanym w trybie przetargu nieograniczonego na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk. Znak sprawy – KZ-341/01/08.
Gmina Słupsk reprezentowana przez Wójta Gminy jako Zamawiający w niniejszym postępowaniu przekazuje w oparciu o art. 38 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U z 2006r. Nr 164, poz. 1163, ze zm.) zwanej dalej „ustawą” udziela odpowiedzi na zapytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).
ZAPYTANIA z dn. 18.01.2008r.:
(1)
Pyt. Nr 1:
W projekcie branży budowlanej występuje rozbieżność co do wymiarów drzwi do kotłowni - w rzucie przyziemia otwór ma szerokość 110 cm natomiast w zestawieniu stolarki wymiar ten wynosi 2115 mm i taki również wymiar został podany w dostarczonym przez Zamawiającego przedmiarze robót. Prosimy o podanie prawidłowych wymiarów drzwi do kotłowni.
Odp. Nr 1:
Zgodnie z projektem budowlanym należy przyjąć szerokość drzwi do kotłowni – 110 cm.
Pyt. 2:
Czy drzwi do kotłowni powinny charakteryzować się odpornością na rozprzestrzenianie ognia. Jeśli lak to prosimy o podanie ilu minutową i czy na pewno mają być wykonane z PCV ?
Odp. Nr 2:
Drzwi zewnętrze do kotłowni należy wycenić zgodnie z projektem.
ZAPYTANIA z dn. 21.01.2008r.:
(2)
Pyt. Nr 1:
W projekcie branży budowlanej w części opisowej w pkt. 2.5.4.2. kolumna Nr 7 - warstwy podkładowe, przyjęto „płytę podkładową z „chudego” betonu B15”, natomiast w dalszej części ww. Projektu w przekrojach A-A (rysunek nr A4) w przekroju PG występuje „beton podkładowy B10 z zatarciem”. Prosimy o podanie jaką markę betonu uwzględnić w kalkulacji ?
Odp. Nr 1:
Prawidłowo należy zastosować beton B-10.
Pyt. Nr 2:
Czy, przy licowaniu ścian płytkami należy uwzględnić listwy narożne z PCV ? Jeżeli tak to jakie (narożniki zewn., wykończenie górne itp.) ?
Odp. Nr 2:
Przy licowaniu ścian płytkami należy uwzględnić wstawienie listwy narożnej zewnętrznej oraz wykończeniowej górnej.
Pyt. Nr 3:
Czy w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych należy uwzględnić dodatkową izolację posadzki z płynnej folii ?
Odp. Nr 3:
Nie ma konieczności stosowania dodatkowo płynnej folii do izolacji posadzek w pomieszczeniach mokrych.
ZAPYTANIA z dn. 22.01.2008r.:
Pyt. Nr 1:
- Przedmiar (Tom PR -I): poz. 160 - przyklejenie warstwy siatki;
- Projekt (Tom P-IV) - pkt. 2.5.2.4. pozycja 6 - warstwa podkładowa – podwójna warstwa siatki.
Ponadto UWAGA dla pkt. 2.5.2.4. pozycja 7 - warstwa wykończeniowa - „w obrębie okładzin z kamienia elewacyjnego warstwę izolacji cieplnej mocować do ściany na dyble z rdzeniem stalowym w podwójnej ilości na 1 m2” - brak odzwierciedlenia w przedmiarze.
Odp. Nr 1:
Należy przyjąć założenia zawarte w projekcie technicznym.
Pyt. Nr 2:
Przedmiar (Tom PR-I): poz. 1410 - licowanie ścian płytkami klinkierowymi, obmiar w części „segment A” - 39,50 m2 - zupełnie nie pasuje do przedmiotu zamówienia.
Odp. Nr 2:
Obmiar 39,50 m2 jest omyłkowo policzony w przedmiarze. Należy przyjąć założenia oraz rozwiązania określone w Projekcie Budowlanym.
Pyt. Nr 3:
Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie następującej kwestii. Czy oferent który dopatrzy się rozbieżności w SIWZ i jej załącznikach (załącznikiem do SIWZ jest przedmiar robót jak i projekt) może wprowadzać korekty bez informowania o tym fakcie Zamawiającego? Jeżeli tak, to jakie będzie znaczenie pkt. 3.2 SIWZ oraz pkt. 4.2 SIWZ przy ocenie ofert ? A ponadto czy oferent może wprowadzać zmiany w SIWZ i jej załącznikach bez informowania o tym fakcie Zamawiającego.
Odp. Nr 3:
Zgodnie z zapisami SIWZ (pkt. 3.2), zakres robót określony został w 3 załącznikach. Jednakże Zamawiający stosując cenę ryczałtową podkreśla, że załącznik nr 7 – przedmiar robót jest jedynie materiałem pomocniczym co powoduje w konsekwencji, że oceniane oferty nie będą badane pod względem zgodności z przedmiarem robót, ale zgodnie z zapisem SIWZ (pkt. 15.1, 15.4, 15.7) w zgodności z Projektem Budowlanym. Oczywistym jest, że wyposażenie określone w dodatkowym załączniku nr 6 do SIWZ, musi zostać skosztorysowane i ujęte w oferowanej cenie ryczałtowej.
W przypadku niezgodności pomiędzy przedmiarami, a Projektem Budowlanym obowiązkiem Wykonawcy jest przyjąć wartości, obliczenia oraz rozwiązania określone w Projekcie Budowlanym. Biorąc pod uwagę, że przedmiary robót mają jedynie znaczenie materiału pomocniczego, Wykonawca jest zobowiązany kierować się danymi zawartymi w Projekcie Budowlanym i w przypadku rozbieżności z przedmiarem, w konsekwencji musi dostosować przedmiar do wymagań Projektu.
Sugerowane powyżej zapytanie, czy Wykonawca może zmieniać załączniki do SIWZ, czyli przedmiar Zamawiający wyjaśnia, że załączony materiał pomocniczy (przedmiar) nie podlega ocenie, a także nie jest warunkiem SIWZ, którego niespełnienie (czyli nie zachowanie zgodności obliczeń przedmiarowych) wywołuje skutki złożenia nieważnej oferty. Ponadto zgodnie z warunkami SIWZ – załączone do oferty kosztorysy ofertowe nie będą podlegały ocenie w toku badania ofert.
Natomiast obowiązek informowania Zamawiającego o zauważonych nieścisłościach w przedmiarze nie jest bezwzględnym obowiązkiem Wykonawcy, ponieważ przedmiar jak wyjaśniono powyżej nie jest treścią SIWZ, w oparciu o którą dokładnie należy przygotować ofertę. Oczywistym jest, że takie powiadomienie będzie ułatwieniem dla Zamawiającego jak i Wykonawców w celu przeprowadzenia sprawnego postępowania jak i złożenia rzetelnych ofert, jednakże brak takiego powiadomienia nie powoduje żadnych konsekwencji dla Wykonawcy. Obowiązek powiadomienia o błędach występuje w przypadku zauważenia nieścisłości pomiędzy treścią w samym Projekcie Budowlanym.
Należy wspomnieć, ze zasadą stosowania ceny ryczałtowej jest przedstawienie ceny za całość zamówienia bez podawania sposobu jej obliczenia. W niniejszym postępowaniu cena musi obejmować całość zamówienia w pełnej zgodności z Projektem Budowlanym (jak również zał. nr 6 do SIWZ – wykazem wyposażenia dodatkowego).
W związku z Powyższym Zamawiający apeluje do Wykonawców o bardzo rzetelne wyliczenie robót, ponieważ zaoferowana cena nie będzie podlegała żadnym zmianom (jedynie w przypadku dodatkowych prac zleconych odrębnie przez Zamawiającego) i Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie zamówienia w cenie, którą zaoferuje.
Słupsk 10.01.2008r.
G M I N A S Ł U P S K
UL. SPORTOWA 34
76-200 SŁUPSK
tel. (059) 8428-460 tel./fax. (059) 8429-254
OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY
wartości szacunkowej, która przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 206 000 euro i nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 5 150 000 euro, realizowany na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r; Nr 164 poz. 1163 ze zm.), zwanej dalej „ustawą” na:
„budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk”
1. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ) w wersji drukowanej znajduje się do odbioru w budynku Urzędu Gminy w Słupsk w pokoju nr 13 - koszt 50 zł.
2. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ) w wersji elektronicznej znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy w Słupsku pod adresem http://bip.slupsk.tensoft.pl/index.php?gid=73
3. Przedmiot przetargu obejmuje budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk (CPV: 45212300-9).
4. Szczegółowy zakres prac zawierają:
1) wykaz wyposażenia dodatkowego – zał. nr 6 do SIWZ,
2) przedmiary robót – zał. nr 7 do SIWZ,
3) projekt budowlany – zał. nr 8 do SIWZ.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych oraz składania oferty wariantowej.
6. Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające.
7. Termin wykonania zamówienia: do 30.10.2008r.
8. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu ustawowemu, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy oraz warunki określone w SIWZ w szczególności:
1) posiadają doświadczenie w zakresie robót stanowiących przedmiot przetargu tj. wykonali w okresie pięciu ostatnich lat licząc od daty wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej trzy roboty budowlane w zakresie budowy lub przebudowy obiektów kubaturowych o wartości brutto nie mniejszej niż cena zadeklarowana w ofercie przez wykonawcę,
2) dysponują osobami uprawnionymi do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie, które:
a) posiadają uprawnienia zawodowe do prowadzenia robót objętych przedmiotem zamówienia w
branżach: budowlanej, sanitarnej i elektrycznej,
b) są członkami odpowiednich izb samorządu zawodowego.
3) są ubezpieczeni w zakresie wykonywanej działalności.
9. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 23 ustawy przepisy ustawy i zapisy SIWZ dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
10. Opis dokonywania oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia warunki wskazane w pkt 5.1 muszą być spełnione łącznie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z zastrzeżeniem, że warunek nie podlegania wykluczeniu z postępowania, o którym mowa w art. 22 ust.1 pkt 4 ustawy musi być spełniony przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
2) Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie na podstawie oświadczeń i dokumentów załączonych w ofercie, w oparciu dyspozycje zawarte w pkt 6.0 niniejszej SIWZ,
3)Niespełnienie warunku udziału w przetargu stanowi podstawę do wykluczenia Wykonawcy i odrzucenia oferty.
11. Wykonawca nie może powierzyć wykonania całego zamówienia podwykonawcy. Jeżeli Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, zobowiązany jest wskazać w ofercie (wg załącznika Nr 4 do SIWZ) części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
12. Ofertę należy sporządzić w oparciu o formularz oferty, stanowiący Załącznik na 1 do SIWZ wraz z załącznikami w postaci następujących oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1) oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 22 ust. 1 ustawy, sporządzone wg Załącznika nr 2 do SIWZ,
2) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3) aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, sporządzony wg Załącznika nr 3 do SIWZ, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że wykazane wg Załącznika nr 3 do SIWZ roboty budowlane zostały wykonane należycie,
5) wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, sporządzony wg Załącznika nr 4 do SIWZ,
6) uprawnienia budowlane do prowadzenia robót objętych przedmiotem zamówienia wraz z zaświadczeniami o przynależności do odpowiedniej izby samorządu,
7) polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
13. Zamawiający żąda wadium w wysokości 8 000 zł (osiem tysięcy złotych).
14. Zamawiający żąda zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3% ceny całkowitej podanej w ofercie.
15. Osobą uprawnioną do kontaktów z Wykonawcami jest p. Danuta Terpiłowska - tel. 0(59) 842-84-69 (wew. 54) oraz p. Mariusz Początko - tel. 0(59) 842-84-69 (wew. 21).
16. Kryterium oceny ofert: CENA – 100%.
17. Oferty należy składać w sekretariacie UG w Słupsku. Termin składania ofert upływa dnia 30 stycznia 2008r., o godz. 1300.
18. Otwarcie ofert nastąpi dnia 30 stycznia 2007r., o godz. 1315 w siedzibie Zamawiającego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Słupsku.
19. Termin związania ofertą wynosi: 30 dni.
20. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
21. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
22. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
Pod poniższym adresem dostępna jest Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (należy skopiować poniższy link i wkleić w przeglądarkę internetową - plik jest w formacie PDF - wymagany jest program Acrobat Reader):
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/pelnaSIWZ.pdf
Pod poniższym adresem dostępne są PRZEDMIARY ROBÓT dla poszczególnych branż (należy skopiować poniższe linki i wklejaćć w przeglądarkę internetową - pliki są w formacie pdf - do otwarcia użyć program Acrobat Reader):
1. branża budowlana
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/budowlany.pdf
2. branża sanitarna:
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/instal_wewn.pdf
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/przylacza.pdf
3. branża elektryczna:
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/elektr_podstawowa.pdf
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/antywlam.pdf
4. zagospodarowanie terenu:
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/zag_terenu.pdf
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/drogi_chodniki.pdf
5. telekomunikacja - http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/tel_kom.pdf
Pod poniższym adresem dostępny PROJEKT BUDOWLANY dla wszystkich branż (należy skopiować poniższy link i wkleić w przeglądarkę internetową - plik jest w formacie ZIP - należy rozpakować plik i do otwarcia użyć program Acrobat Reader):
http://slupsk.ug.gov.pl/test/zampubl/grasino_swietlica/projekt.zip
UWAGA!!! WYJAŚNIENIA DO SIWZ!!!
Słupsk 24.01.2001r.
KZ-341/01-1/08
Wszyscy Wykonawcy
ODPOWIEDZI DO SIWZ
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość szacunkowa przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 206 000 euro i nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 5 150 000 euro, realizowanym w trybie przetargu nieograniczonego na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąsino – Gmina Słupsk. Znak sprawy – KZ-341/01/08.
Gmina Słupsk reprezentowana przez Wójta Gminy jako Zamawiający w niniejszym postępowaniu przekazuje w oparciu o art. 38 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U z 2006r. Nr 164, poz. 1163, ze zm.) zwanej dalej „ustawą” udziela odpowiedzi na zapytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).
ZAPYTANIA z dn. 18.01.2008r.:
(1)
Pyt. Nr 1:
W projekcie branży budowlanej występuje rozbieżność co do wymiarów drzwi do kotłowni - w rzucie przyziemia otwór ma szerokość 110 cm natomiast w zestawieniu stolarki wymiar ten wynosi 2115 mm i taki również wymiar został podany w dostarczonym przez Zamawiającego przedmiarze robót. Prosimy o podanie prawidłowych wymiarów drzwi do kotłowni.
Odp. Nr 1:
Zgodnie z projektem budowlanym należy przyjąć szerokość drzwi do kotłowni – 110 cm.
Pyt. 2:
Czy drzwi do kotłowni powinny charakteryzować się odpornością na rozprzestrzenianie ognia. Jeśli lak to prosimy o podanie ilu minutową i czy na pewno mają być wykonane z PCV ?
Odp. Nr 2:
Drzwi zewnętrze do kotłowni należy wycenić zgodnie z projektem.
ZAPYTANIA z dn. 21.01.2008r.:
(2)
Pyt. Nr 1:
W projekcie branży budowlanej w części opisowej w pkt. 2.5.4.2. kolumna Nr 7 - warstwy podkładowe, przyjęto „płytę podkładową z „chudego” betonu B15”, natomiast w dalszej części ww. Projektu w przekrojach A-A (rysunek nr A4) w przekroju PG występuje „beton podkładowy B10 z zatarciem”. Prosimy o podanie jaką markę betonu uwzględnić w kalkulacji ?
Odp. Nr 1:
Prawidłowo należy zastosować beton B-10.
Pyt. Nr 2:
Czy, przy licowaniu ścian płytkami należy uwzględnić listwy narożne z PCV ? Jeżeli tak to jakie (narożniki zewn., wykończenie górne itp.) ?
Odp. Nr 2:
Przy licowaniu ścian płytkami należy uwzględnić wstawienie listwy narożnej zewnętrznej oraz wykończeniowej górnej.
Pyt. Nr 3:
Czy w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych należy uwzględnić dodatkową izolację posadzki z płynnej folii ?
Odp. Nr 3:
Nie ma konieczności stosowania dodatkowo płynnej folii do izolacji posadzek w pomieszczeniach mokrych.
ZAPYTANIA z dn. 22.01.2008r.:
Pyt. Nr 1:
- Przedmiar (Tom PR -I): poz. 160 - przyklejenie warstwy siatki;
- Projekt (Tom P-IV) - pkt. 2.5.2.4. pozycja 6 - warstwa podkładowa – podwójna warstwa siatki.
Ponadto UWAGA dla pkt. 2.5.2.4. pozycja 7 - warstwa wykończeniowa - „w obrębie okładzin z kamienia elewacyjnego warstwę izolacji cieplnej mocować do ściany na dyble z rdzeniem stalowym w podwójnej ilości na 1 m2” - brak odzwierciedlenia w przedmiarze.
Odp. Nr 1:
Należy przyjąć założenia zawarte w projekcie technicznym.
Pyt. Nr 2:
Przedmiar (Tom PR-I): poz. 1410 - licowanie ścian płytkami klinkierowymi, obmiar w części „segment A” - 39,50 m2 - zupełnie nie pasuje do przedmiotu zamówienia.
Odp. Nr 2:
Obmiar 39,50 m2 jest omyłkowo policzony w przedmiarze. Należy przyjąć założenia oraz rozwiązania określone w Projekcie Budowlanym.
Pyt. Nr 3:
Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie następującej kwestii. Czy oferent który dopatrzy się rozbieżności w SIWZ i jej załącznikach (załącznikiem do SIWZ jest przedmiar robót jak i projekt) może wprowadzać korekty bez informowania o tym fakcie Zamawiającego? Jeżeli tak, to jakie będzie znaczenie pkt. 3.2 SIWZ oraz pkt. 4.2 SIWZ przy ocenie ofert ? A ponadto czy oferent może wprowadzać zmiany w SIWZ i jej załącznikach bez informowania o tym fakcie Zamawiającego.
Odp. Nr 3:
Zgodnie z zapisami SIWZ (pkt. 3.2), zakres robót określony został w 3 załącznikach. Jednakże Zamawiający stosując cenę ryczałtową podkreśla, że załącznik nr 7 – przedmiar robót jest jedynie materiałem pomocniczym co powoduje w konsekwencji, że oceniane oferty nie będą badane pod względem zgodności z przedmiarem robót, ale zgodnie z zapisem SIWZ (pkt. 15.1, 15.4, 15.7) w zgodności z Projektem Budowlanym. Oczywistym jest, że wyposażenie określone w dodatkowym załączniku nr 6 do SIWZ, musi zostać skosztorysowane i ujęte w oferowanej cenie ryczałtowej.
W przypadku niezgodności pomiędzy przedmiarami, a Projektem Budowlanym obowiązkiem Wykonawcy jest przyjąć wartości, obliczenia oraz rozwiązania określone w Projekcie Budowlanym. Biorąc pod uwagę, że przedmiary robót mają jedynie znaczenie materiału pomocniczego, Wykonawca jest zobowiązany kierować się danymi zawartymi w Projekcie Budowlanym i w przypadku rozbieżności z przedmiarem, w konsekwencji musi dostosować przedmiar do wymagań Projektu.
Sugerowane powyżej zapytanie, czy Wykonawca może zmieniać załączniki do SIWZ, czyli przedmiar Zamawiający wyjaśnia, że załączony materiał pomocniczy (przedmiar) nie podlega ocenie, a także nie jest warunkiem SIWZ, którego niespełnienie (czyli nie zachowanie zgodności obliczeń przedmiarowych) wywołuje skutki złożenia nieważnej oferty. Ponadto zgodnie z warunkami SIWZ – załączone do oferty kosztorysy ofertowe nie będą podlegały ocenie w toku badania ofert.
Natomiast obowiązek informowania Zamawiającego o zauważonych nieścisłościach w przedmiarze nie jest bezwzględnym obowiązkiem Wykonawcy, ponieważ przedmiar jak wyjaśniono powyżej nie jest treścią SIWZ, w oparciu o którą dokładnie należy przygotować ofertę. Oczywistym jest, że takie powiadomienie będzie ułatwieniem dla Zamawiającego jak i Wykonawców w celu przeprowadzenia sprawnego postępowania jak i złożenia rzetelnych ofert, jednakże brak takiego powiadomienia nie powoduje żadnych konsekwencji dla Wykonawcy. Obowiązek powiadomienia o błędach występuje w przypadku zauważenia nieścisłości pomiędzy treścią w samym Projekcie Budowlanym.
Należy wspomnieć, ze zasadą stosowania ceny ryczałtowej jest przedstawienie ceny za całość zamówienia bez podawania sposobu jej obliczenia. W niniejszym postępowaniu cena musi obejmować całość zamówienia w pełnej zgodności z Projektem Budowlanym (jak również zał. nr 6 do SIWZ – wykazem wyposażenia dodatkowego).
W związku z Powyższym Zamawiający apeluje do Wykonawców o bardzo rzetelne wyliczenie robót, ponieważ zaoferowana cena nie będzie podlegała żadnym zmianom (jedynie w przypadku dodatkowych prac zleconych odrębnie przez Zamawiającego) i Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie zamówienia w cenie, którą zaoferuje.
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Akcja | Osoba | Data |
---|---|---|
Dodanie dokumentu: | Piotr Stawiszyński | 24-04-2008 19:04 |
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: | 24-04-2008 | |
Ostatnia aktualizacja: | - | 24-04-2008 19:04 |