Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Słupsk
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Oświadczenie Wójta Gminy Słupsk w sprawie wznowienia postępowania dotyczącego decyzji środowiskowej wydanej w sprawie planowej budowy zakładu produkcji mączki rybnej i oleju rybnego we Włynkówku.

Wobec wagi społecznej planowanej inwestycji oraz podnoszonych obaw dotyczących jej skutków dla środowiska, chciałabym poinformować, że w dniu dzisiejszym wznowiłam postępowanie w sprawie zakończonej wydaniem decyzji ostatecznej z dnia 15.02.2016 dotyczącej w/w inwestycji.

Nawiązując do pojawiających się w mediach informacji czuję się w obowiązku wyjaśnić, że fakt wydania postanowienia o wznowieniu postępowania nie powoduje wstrzymania procesu inwestycyjnego i samo w sobie nie powoduje jeszcze utraty mocy decyzji środowiskowej. Stanowi jedynie podstawę do oceny zarzutów i zgłoszonych wniosków co do przeprowadzonego i zakończonego już postępowania. Wynik wznowionego postępowania może dopiero doprowadzić do uchylenia, modyfikacji lub utrzymania wcześniej wydanej decyzji środowiskowej. Na obecnym etapie nie mogę przesądzić o finale sprawy. Jednak mogę i chcę złożyć deklarację, ze wszystkie zgłoszone wątpliwości dotyczącej wydanej decyzji zostaną rozpatrzone w oparciu o kryterium prawa, przy udziale społeczeństwa i osób mających specjalistyczną wiedzę. Tylko to zagwarantuje właściwy efekt postępowania i pozwoli rozwiać obawy mieszkańców.

Pragnę również zaapelować do wszystkich biorących bezpośredni lub pośredni udział w niniejszej sprawie, w tym do mediów, instytucji, organizacji i zaprzyjaźnionych samorządów o rzetelne przekazywanie informacji, które nie spowodują powstania nieuzasadnionych przekonań w opinii społecznej co do istoty sprawy.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Stawiszyński 24-01-2018 15:33
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Barbara Dykier 24-01-2018
Ostatnia aktualizacja: Piotr Stawiszyński 25-01-2018 12:49